İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları
 
 
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları İlçemizde Cumartesi günü saat 10.00´da   Atatürk Meydanı´nda, Atatürk Anıtı´na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin konulması ile başladı.
 
Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş eğitimciler adına saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Atatürk Meydanı´nda yapılan çelenk sunma töreninin ardından protokol üyeleri ve davetliler düzenlenen programa ve yemek davetine katılmak için Belediye Düğün Salonu´na geçtiler. Belediye Düğün Salonu´ndaki programa Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU,  İlçe Belediye Başkanı, protokol mensupları, öğretmenler ve davetliler katıldı.      
      Belediye Düğün Salonu´ndaki programda, Şehit Turan Kurt Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Veli Rıza YAMAK tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Program öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, sunumların yapılması ve adaylık süresini tamamlamış öğretmenlerin yemin töreniyle devam etti.
Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU tarafından emekli olan eğitim personellerine Hizmet Şeref Belgesi verilmesinin ardından, Şehit Turan Kurt Ortaokulu öğrencilerinin solo yan flüt, klarnet ve solo türkü seslendirmelerinin ardından ikram edilen yemek ile program devam etti. ´Öğretmen Konulu´ yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU, İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün hediyelerini takdim etmesi ile son buldu.