7 Eylül Cuma günü İlçemiz İvrindi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96.Yıl dönümü münasebetiyle kurtuluş etkinlikleri düzenlendi. Programa Balıkesir Milletvekilimiz  Sayın  Mustafa CANBEY, İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU, Belediye Başkanı Sayın Recai BAYTAR , Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaşımız  katıldı.
         Saat  10:00 da Hükümet Konağı önünde  Çelenklerin Atatürk Anıtına konularak, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program akışı, günün anlam ve önemine dair konuşma, kahramanlık şiirlerinin okunması, Ritmin dans grubu gösterileri ve Kafkas oyun ekinin gösterileri ile devam etti.
         Aynı gün Şehitlerimiz adına Mevlit-ü Şerif okutulduktan sonra eski panayır alanında gerçekleşen Rahvan at yarışları ile program sona ermiştir.
         İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU Ulusal Kurtuluş Savaş’ında Mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve Silah Arkadaşlarını, İvrindi Kahramanlarını Saygı ve Minnetle anıyor ve programda emegi geçen ve katılan herkese de teşekkürlerini iletmektedir.