Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK ve Enerji ve

Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih DÖNMEZ İvrindİ´de

 
 İlçemizde Nurol Holding tarafından inşaası başlayan Türkiye´nin ilk  Doğal Kaynaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temel atma törenine Milli Eğitim Bakanımız  Sn Ziya SELÇUK,  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız  Sn Fatih DÖNMEZ,  Ak  Grup Başkan Vekili  Sn Bülent TURAN,  Balıkesir Valimiz Sn Ersin YAZICI Balıkesir Milletvekillerimiz,  İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU, İl ve İlçe Protokolümüz,  öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.
       Bakan Selçuk, törende yaptığı konuşmada, mesleki eğitimin 2023 vizyonu için son derece önemli olduğunu vurgulayarak, "Buraya bakanlıkta beraber çalıştığımız Prof. Dr. Mahmut Özer ile geldim. Mesleki eğitimin yükseltilmesi anlamındaki tüm projelerimiz onun sorumluluğunda son hızla ilerliyor. Mesleki eğitimle ilgili önümüzdeki yıllarda çok farklı atılımların, hamlelerin olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu hamleler ilerledikçe bu tür okullara rağbetin çok artacağını, mesleki ve teknik eğitimin Türkiye´de gözde kurumlar haline geleceğine birlikte şahit olacağız." diye konuştu. 
       Bakan Selçuk, bakanlık olarak Türkiye Cumhuriyetinin eğitim vasıtasıyla kalkınması konusundaki sorumluluklarının büyük olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: "Eğer ekonomimizi, demokrasimizi yükseltmek ve yüceltmek gibi bir amacımız varsa bunu eğitim vasıtasıyla yapacağımızın da farkındayız. Önümüzdeki yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ve yol göstericiliğiyle kabinemizin değerli üyelerinin destekleriyle Milli Eğitim Bakanlığının eğitim sistemindeki yapacağı işlerin çok büyük başarılara atacağı imzaların hep beraber şahidi olacağız.”dedi.
Bakanlarımız İlçemizdeki programın ardından İldeki ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilçemizden ayrıldılar…