18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü programı kapsamında ilçemizde 18 Mart pazar günü ilçe meydanında Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenginin sunulması ile başladı.
Mallıca Mahallemizde Çanakkale Gazimiz Mehmet AZMAN Çavuşkabri ziyaret edildi. Kabir ziyareti sonrasında programa katılan vatandaşlarımıza yemek ikramı yapıldı. Ardından şehitlerimiz için Mevlid-i şerif okundu
19 Mart pazartesi günü anma günü kapsamında Belediye Düğün Salonunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan program: Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilavetive Dualar yapıldı. Günün anlam ve önemini, belirten konuşma, öğrenciler tarafından hazırlanan skeç ve oratoryoların gösterimi yapıldı.18 mart Çanakkale konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesinin ardından ÇanakkaleGazimiz Ali Çavuşun kabri ziyaret edilerek kabir başında dualar edildi. İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU programlara katılan vatandaşlarımıza ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekküretti.